производ

more>>

за нас

vd

што правиме

Hangzhou Zongju Optical Equipment Co., Ltd. е со седиште во Хангжу, Кина. Ние сме професионален добавувач специјализиран за истражување и развој, производство и продажба на пренос на оптички влакна и телекомуникациска опрема.

Zongju обезбедува широк избор на опрема за оптички влакна. Нашите главни области на производи вклучуваат: CATV оптички предаватели, засилувачи со оптички влакна (EDFA, YEDFA, итн.), Оптички приемници, PON систем OLT и ONU, модули за компензација на дисперзија, оптички прекинувачи, SAT-IF пренос, конвертор на оптички влакна, разни оптички пасивни компоненти на влакна, алатки и инструменти за тестирање за инсталација на проекти, итн. Производите се широко користени во регионалните мрежи, трипл плеј и FTTx, обезбедувајќи ги најдобрите и најсоодветните производи за глобалните мрежи.

more>>
научи повеќе

Нашите билтени, најновите информации за нашите производи, новости и специјални понуди.

Кликнете за прирачник

апликација

Вести

2023 24-та кинеска меѓународна изложба за оптоелектроника

Како сеопфатна изложба на фотоелектричната индустрија со голем обем и влијание, седумте изложби во истиот период на 24-та Кинеска меѓународна оптоелектроника изложба опфаќаат информации

2023 24-ти в

Како сеопфатна изложба на фотоелектрицитет
more>>

SFP модули

Модулот SFP стана главен столб на модерната н
more>>

29-ти CCBN20

Од 19-ти до 21-ви април, 29-ти Кина Инте
more>>

Висококвалитетна ан

Компанијата лансираше многу исплатлива оптика
more>>

Оставете ја вашата порака